Zasilanie solarne Lublin

Wybór monitoringu to dopiero połowa sukcesu. Pozostaje jednak jeszcze kwestia dobrania rodzaju zasilania, które zagwarantuje ciągłą pracę systemu. Bądźmy szczerzy, bez tego zamontowany monitoring będzie po prostu bezużyteczny.
Ponadto częstym problem, z którym spotykamy się w przypadku systemów monitorowania (np. plantacji), jest samo doprowadzenie zasilania. Wówczas pociągniecie kabli czy przewodów do każdej z kamer to karkołomne, a przede wszystkim nieopłacalne zadanie, które w dodatku jest niepraktyczne. Czy oznacza to, że w takich przypadkach pozostawieni jesteśmy bez podglądu naszego dobytku? Nic z tych rzeczy. A to dzięki nowoczesnym ogniwom fotowoltaicznym.

Ogniwa fotowoltaiczne? Ja już stosuję!

Tak naprawdę ogniwa fotowoltaiczne stosuje się już od dawna, chociażby w przypadku kalkulatorów, zegarków elektronicznych. Z powodzeniem zasila się nimi również krążące wokół ziemi satelity. A obecnie mogą dostarczyć przyjazną dla środowiska energię elektryczną, która niezbędna jest do zasilania kamer, bez potrzeby doprowadzania setek metrów przewodów.

Ogniwa fotowoltaiczne – ale jak to działa w monitoringu?
Nie od dziś wiadomo, że najbogatszym źródłem energii odnawialnej jest ta pochodząca ze Słońca. Najbliższa nam gwiazda dostarcza aż 6000 razy więcej energii, niż cała ludzkość naszej planety obecne potrzebuje. I tę właśnie energię ze światła słonecznego ogniwa fotowoltaiczne przetwarzają na energię elektryczną, która z powodzeniem zasila kamery monitoringu rozmieszczone w newralgicznych miejscach.

Czy to się opłaca?
Rozumiemy twój sceptycyzm. Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób zastanawia się, czy w ogóle warto zawracać sobie głowę ogniwami fotowoltaicznymi. W przypadku miejsc, do których dotarcie z kablem jest nieopłacalne lub po prostu nie praktyczne nie tylko warto, ale wręcz trzeba!
Warto zdawać sobie również sprawę, że ogniwa fotowoltaiczne są niezwykle trwałe i pracują bezawaryjnie nawet do 25 lat, a do tego są w zasadzie bezobsługowe. To świetne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku regionów, w których dochodzi do częstych awarii elektrycznych, które na kilka, a nawet kilkadziesiąt godzin potrafią sparaliżować dostawę prądu. W takim przypadku niezależność ogniw fotowoltaicznych pozwala na stały monitoring i nie daje okazji złodziejom czy wandalom, którzy w sytuacjach kryzysowych lubią się uaktywniać.
Zastosowanie ogniw fotowoltaicznych czyni cię niezależnym od dostawców prądu i ich taryf. Wprawdzie na początku wymagają one inwestycji, która jednak zwraca się, a ty możesz cieszyć się z darmowego zasilania. Musisz przyznać, że brzmi to wspaniale!
Ponadto ogniwa fotowoltaiczne nie zużywają całej wytworzonej przez siebie energii na bieżąco, ale magazynują jej część. Oznacza to, że bez problemów zasilają one monitoring zarówno w dzień, jak i w nocy, nawet w przypadku kilkudniowej, pochmurnej pogody.

***

W niektórych przypadkach rezygnacja z zasilania doprowadzanego przewodami czy kablami to konieczność. Na szczęście nie oznacza ona, że musisz rezygnować z monitoringu, który ochrania twój bezcenny majątek i w znacznym stopniu ułatwia pracę, wszędzie tam, gdzie nie zawsze możesz być na miejscu. Ogniwa fotowoltaiczne od lat sprawdzają się w takich sytuacjach i już dziś mogą zasilać również systemy monitorowania zamontowane na podlegających tobie terenach czy budynkach. Skontaktuj się z nami, a z chęcią pomożemy ci dobrać najlepszy system, który będzie czuwał nad bezpieczeństwem twojego mienia.