Przesył bezprzewodowy Lublin

Wszechobecny monitoring już nikogo nie dziwi, a kamery towarzyszą nam na co dzień w sklepach, na mieście, w środkach komunikacji miejskiej i w miejscu pracy. Ponadto coraz więcej osób zgłasza się do nas z zapytaniem o możliwość założenia kamer na plantacjach i uprawach, które często padają łupem złodziei czy wandali. Jedną z wątpliwości, jaką wyrażają nasi klienci, jest montowanie okablowania, które w niektórych przypadkach może być problematyczne. Na szczęście obecnie mamy na to gotowe rozwiązanie w postaci bezprzewodowego przesyłania obrazu z kamer.

Bez monitoringu ani rusz
Monitorowanie własnego mienia to dzisiaj konieczność. Niezwykle cenny, profesjonalny sprzęt, który jest naszą własnością to łakomy kąsek dla amatorów cudzej własności i łatwego zarobku, a obecność kamer potrafi ich skutecznie zniechęcić do kradzieży. Ponadto monitoring pozwala mieć na oku pracę pracowników, co nie tylko zwiększa wydajność, ale i podnosi ich bezpieczeństwo.
Tym jednak co zniechęca niektóre osoby do zakładania monitoringu, jest przekonanie o pracochłonnym i drogim okablowaniu, które musi zostać poprowadzone, jak ma to miejsce np. w przypadku plantacji. Ciężko sobie wyobrazić przekopywanie się przez pole, aby ukryć kable w ziemi lub poprowadzenie ich na słupach, które z pewnością utrudniałyby wysiewy, zbiory czy opryski. Na szczęście dzisiaj mamy o wiele bardziej nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na przesyłanie obrazu wysokiej jakości bez obecności kabla, które z powodzeniem sprawdzą się w przypadku monitoringu upraw oraz innych miejsc, do których doprowadzanie przewodów jest kłopotliwe.

A co z zasilaniem bezprzewodowych systemów monitorowania?
W przypadku monitoringu bezprzewodowego pozostaje jeszcze kwestia zasilania. Cóż bowiem z tego, że obraz przesyłamy przez Wi-Fi czy łącze satelitarne, skoro i tak system kamer musi być zasilany doprowadzonymi przewodami… W takim wypadku przecież ponownie znaleźlibyśmy się w punkcie wyjścia!
Na szczęście z odsieczą przychodzą nam ogniwa fotowoltaiczne, które zapewnią stały dopływ zasilania do monitoringu, bez zbędnego okablowania. Dzięki temu cały system monitorowania działa bez przewodów! A to oznacza pełną elastyczność systemu.

Elastyczne systemy monitorowania

Brak kabli to również większa elastyczność samego systemu. Ustawienie kamer nie jest bowiem ustalone raz na zawsze i może być zmienione w zależności od aktualnych potrzeb.
Bezprzewodowo znaczy szybciej i taniej.
Brak konieczności doprowadzania przewodów oznacza szybszy, łatwiejszy, a przede wszystkim tańszy montaż monitoringu, ponieważ to właśnie etap kładzenia kabli zabiera najwięcej czasu, a co za tym idzie, pieniędzy. Zaoszczędzoną na systemie bezprzewodowym kwotę możesz przeznaczyć na lepszy sprzęt, większą ilość kamer lub po prostu możesz wydać ją na własne przyjemności.

Jak działa bezprzewodowe przesyłanie obrazu?
Jedną z wątpliwości, jakie czasem słyszymy od naszych klientów, jest obawa o jakość przesyłanego obrazu i stabilność transferu danych. Dlatego przygotowaliśmy 3 rozwiązania, które można dopasować do indywidualnych potrzeb każdej plantacji.
Po pierwsze, obraz z kamer może być przesyłany przez urządzenia radiowe, tj. takie, które wykorzystują Wi-Fi. Jeśli tylko odległość pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem oraz widoczność optyczna pomiędzy nimi jest odpowiednia, cały system działa bez zarzutu. Jest to najtańsza z dostępnych opcji, ponieważ poza zakupem urządzenia klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów, gdyż tak zamontowany system działa na darmowej częstotliwości. Jakiej? 2.4Ghz lub 5.8Ghz.

Po drugie, w celu przesyłania obrazu możemy korzystać z Internetu. Warunkiem jest duża przepustowość, gdyż obraz z jednej kamery HD obciąży łącze 4Mbps. Niestety nie jest to jeszcze opcja dla wszystkich, z tego względu, że nie wszędzie dostępny jest niezbędny do przesyłania obrazu wysokiej jakości zasięg LTE oraz łącza kablowe. Ponadto to rozwiązanie łączy się z opłatami abonamentowymi.

Trzecim rozwiązaniem jest łącze satelitarne, czyli łącze internetowe, które wykorzystuje do przesyłania obrazu satelity. Zaletą tego rozwiązania jest jego dostępność – praktycznie z dowolnego miejsca mamy dostęp do łącza o niezbędnej w takim przypadku przepustowości. Niestety jest to kosztowna opcja, w której miesięczne opłaty za korzystanie z łącza wynoszą 300-500 zł, a nawet więcej.

Jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo postaw na monitoring. Skontaktuj się z nami, a pomożemy ci w dobraniu systemu, który będzie w pełni dopasowany do twoich potrzeb i możliwości.