monitoring kamery CCTV telewizja przemysłowa sprzedaż montaż serwis naprawa rozbudowa modernizacja konserwacja instalacja konfiguracja Lublin Puławy Lubartów Ryki Kock Łuków Radzyń Podlaski Międzyrzec Podlaski Parczew Łęczna Kraśnik Chełm Włodawa Hrubieszów Zamość Frampol Biłgoraj Tomaszów Lubelski Kazimierz Dolny Krasnystaw Dęblin Poniatowa Opole Lubelskie Nałęczów Świdnik Garwolin Zwoleń Lipsko Kozienice Garbów Końskowola Kurów Markuszów Jastków lubelskie mazowieckie podkarpackie

Monitoring gospodarstwa Lublin

Mówią, że pańskie oko konia tuczy. Co jednak zrobić, gdy ów pan ma mnóstwo obowiązków i po prostu nie ma fizycznej możliwości, aby nieustanie doglądać swojej trzody. Dziś z pomocą przychodzi nowoczesna technologia, która pozwala na monitoring zwierząt, bez względu na to, gdzie się aktualnie znajdujesz. Wystarczy do tego dostęp do internetu.

Systemy monitorowania w chlewni

System monitoring możesz zamontować w chlewni, ubojni, oborze, stajni czy kurniku. Po prostu wszędzie tam, gdzie przebywają zwierzęta gospodarcze. Taki system świetnie sprawdzi się, zwłaszcza na dużych fermach. Wielu naszych klientów od dawna korzysta z niego w celu kontroli procesu udoju krów.

Kamery w miejscach przebywania żywego inwentarza to również idealny sposób na kontrolowanie zdrowia zwierzyny, który pozwala szybko wychwycić chorujące jednostki.

Monitoring to również ogromne ułatwienie w przypadku ciężarnych zwierząt, którym chcemy zapewnić prawidłowy przebieg porodu. Do tej pory oczekiwanie na rozwiązanie wymagało często wielogodzinnego wyczekiwania przy zwierzęciu. Dziś, można kontrolować sytuację na odległość, a na miejsce udać się w chwili, gdy zacznie się faktyczna akcja porodowa.

Na jakiej zasadzie działa system monitorowania w chlewni?
Monitoring w chlewni, ubojni czy innym pomieszczeniu, w którym przebywają zwierzęta, umożliwia podgląd stanu ich zdrowia z każdego miejsca, w którym masz dostęp do internetu.

Jest to nieinwazyjny dla zwierząt system, który dzięki podczerwieni nie zaburza ich naturalnego rytmu dobowego, ponieważ monitoring nie potrzebuje oświetlenia, aby „widzieć” i przekazywać obraz w nocy, czy przy niewielkim dostępie do światła.

Może wydawać się, że warunki panujące w chlewni czy ubojni nie są odpowiednie do montowania wysokiej jakości kamer, ale nasz sprzęt jest niezwykle odporny na kurz, pył czy wodę i bez problemu poradzi sobie w warunkach, w jakich przebywają zwierzęta.

Błyskawiczny i nieinwazyjny montaż
Sam montaż kamer i urządzeń niezbędnych do monitoringu nie sprawia większych trudności. Dzięki takim rozwiązaniom, jak bezprzewodowe przesyłanie obrazu i zasilanie systemu za pomocą ogniw fotowoltaicznych nie ma potrzeby ciągnięcia kabli w ziemi czy na powierzchni. W zasadzie, jedyne czego potrzebujesz do prawidłowego działania monitoringu, to internet o odpowiedniej przepustowości, który dziś dostępny niemalże na terenie całej Polski.

1 Przewiń do góry