Monitoring gospodarstwa Lublin

Mówią, że pańskie oko konia tuczy. Co jednak zrobić, gdy ów pan ma mnóstwo obowiązków i po prostu nie ma fizycznej możliwości, aby nieustanie doglądać swojej trzody. Dziś z pomocą przychodzi nowoczesna technologia, która pozwala na monitoring zwierząt, bez względu na to, gdzie się aktualnie znajdujesz. Wystarczy do tego dostęp do internetu.

Systemy monitorowania w chlewni

System monitoring możesz zamontować w chlewni, ubojni, oborze, stajni czy kurniku. Po prostu wszędzie tam, gdzie przebywają zwierzęta gospodarcze. Taki system świetnie sprawdzi się, zwłaszcza na dużych fermach. Wielu naszych klientów od dawna korzysta z niego w celu kontroli procesu udoju krów.

Kamery w miejscach przebywania żywego inwentarza to również idealny sposób na kontrolowanie zdrowia zwierzyny, który pozwala szybko wychwycić chorujące jednostki.

Monitoring to również ogromne ułatwienie w przypadku ciężarnych zwierząt, którym chcemy zapewnić prawidłowy przebieg porodu. Do tej pory oczekiwanie na rozwiązanie wymagało często wielogodzinnego wyczekiwania przy zwierzęciu. Dziś, można kontrolować sytuację na odległość, a na miejsce udać się w chwili, gdy zacznie się faktyczna akcja porodowa.

Na jakiej zasadzie działa system monitorowania w chlewni?
Monitoring w chlewni, ubojni czy innym pomieszczeniu, w którym przebywają zwierzęta, umożliwia podgląd stanu ich zdrowia z każdego miejsca, w którym masz dostęp do internetu.

Jest to nieinwazyjny dla zwierząt system, który dzięki podczerwieni nie zaburza ich naturalnego rytmu dobowego, ponieważ monitoring nie potrzebuje oświetlenia, aby „widzieć” i przekazywać obraz w nocy, czy przy niewielkim dostępie do światła.

Może wydawać się, że warunki panujące w chlewni czy ubojni nie są odpowiednie do montowania wysokiej jakości kamer, ale nasz sprzęt jest niezwykle odporny na kurz, pył czy wodę i bez problemu poradzi sobie w warunkach, w jakich przebywają zwierzęta.

Błyskawiczny i nieinwazyjny montaż
Sam montaż kamer i urządzeń niezbędnych do monitoringu nie sprawia większych trudności. Dzięki takim rozwiązaniom, jak bezprzewodowe przesyłanie obrazu i zasilanie systemu za pomocą ogniw fotowoltaicznych nie ma potrzeby ciągnięcia kabli w ziemi czy na powierzchni. W zasadzie, jedyne czego potrzebujesz do prawidłowego działania monitoringu, to internet o odpowiedniej przepustowości, który dziś dostępny niemalże na terenie całej Polski.